Przedszkole Szczecin budowa przedszkola

  • Okres realizacji: 2021 - 2022
  • Adres: Szczecin, ul. Przygodna
  • Powierzchnia: 5200 m2
  • Inwestor: Urząd Miasta Szczecin
  • Projekt: PTB Nickel Sp. z o.o.
-

Przedszkole Szczecin

Przedszkole powstanie w formule zaprojektuj i wybuduj. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdzie się miejsce dla 350 dzieci, z wydzieloną częścią dla 30 dzieci w wieku żłobkowym.

W dwukondygnacyjnym, energooszczędnym obiekcie zaplanowano 14 oddziałów przedszkolnych (po 7 na parterze i piętrze). Na parterze znajdzie się również klub dziecięcy z wydzielonym osobnym wejściem. Zaprojektowano otwarte wewnętrzne atrium i windę.

Wszystkie sale dla dzieci zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, jak chociażby „magiczny dywan”, monitory interaktywne, a także inne zabawki. W przedszkolu znajdzie się dodatkowo sala “doświadczenia świata” wyposażona w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów dzieci. Obiekt będzie posiadał pełne zaplecze kuchenno-socjalne, zaplecze socjalne personelu pomocniczego i ds. porządkowych (z częścią magazynowo-techniczną), salę wielofunkcyjną z teleskopowymi trybunami i z dedykowanym zapleczem, salę sportową, pomieszczenia administracyjne, zaplecze dla nauczycieli z salą konferencyjną.

Na zewnątrz powstanie bezpieczne boisko wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej, plac zabaw (m.in. z ścieżką sensoryczną i górką saneczkową) i ogród warzywno-kwiatowy. Dopełnieniem zagospodarowania terenu będą nasadzenia zieleni, ogólnodostępny parking przeznaczony dla rodziców (z kontrolą dostępu) oraz plac gospodarczy z miejscami parkingowymi dla personelu i dostawców.

 

więcej

pawe Jarocki tag

Paweł Jarocki

Oddział Zachodniopomorski
Dyrektor Regionalny

 

Lokalizacja inwestycji

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni