DSM Nutritional Products budowa hali produkcyjnej

  • Okres realizacji: 2019 - 2020
  • Adres: Cisowa 19, 64-320 Niepruszewo
  • Powierzchnia: 11083 m2
  • Inwestor: DSM
  • Projekt: PTB Nickel Sp. z o.o.
-

DSM Nutritional Products

Royal DSM, globalna firma działająca w sektorze żywienia, zdrowia i zrównoważonego rozwoju, ogłosiła w 2018r. plany otwarcia jedynej w branży fabryki premiksów, stworzonej między innymi z myślą o rynku żywienia matek i niemowląt. PTB Nickel rozpoczęło budowę fabryki w marcu 2019r. Inwestycja zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie już działającego Zakładu Produkcyjnego DSM w Niepruszewie (gm. Buk), ma w zamierzeniu podwoić zdolności produkcyjne.

Nowa fabryka będzie spełniać wysokie standardy jakości i higieny. Zaawansowana technologia mieszania pozwoli DSM opracowywać nowoczesne premiksy odpowiadające wysokim wymaganiom stawianym producentom żywności podawanej na wczesnym etapie życia. Po wybudowaniu fabryka, będzie zarządzana przez pracowników posiadających duże doświadczenie w produkcji w tym sektorze.

Budowany obiekt to kompleks produkcyjno-magazynowy z częścią techniczną i socjalno-biurową. Część magazynowa stanowi budynek magazynu surowców i magazynu wyrobów gotowych. Część produkcyjna składa się z dwóch części: czterokondygnacyjnej wieży i dwukondygnacyjnej części z zapleczem socjalnym.

Powierzchnia użytkowa fabryki wyniesie 11 083 m2, wysokość 22,17 m a kubatura 91 770 m3. Budynek zostanie wyposażony w instalację wodną, kanalizacyjną, gazową, tryskaczową, wentylacji mechanicznej HVAC, chłodzenia, sprężonego powietrza i klimatyzacji, elektryczną, teletechniczną, odgromową i BMS.

 

 

 więcej

andrzej siwek

Andrzej Siwek

dyrektor ds. realizacji inwestycji

 

Lokalizacja inwestycji

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni