Josera Petfood budowa hali produkcyjnej

  • Okres realizacji: 2023 - 2025
  • Adres: Paproć 95, 64-300 Paproć
  • Powierzchnia: 38000 m2
  • Inwestor: Josera Petfood
  • Projekt: -
-

Josera Petfood

W lutym rozpoczęliśmy budowę największej w historii PTB Nickel inwestycji - zakładu produkcyjnego suchych karm dla zwierząt, Josera Petfood polskiej firmy należącej do międzynarodowej, rodzinnej grupy ERBACHER the food family.

Budowany zakład został zaprojektowany z uwzględnieniem zwiększenia efektywności energetycznej, w tym zmniejszenia skutków oddziaływania zakładu na środowisko, oraz zoptymalizowania procesu produkcyjnego pod kątem zwiększenia wydajności produkcji.

Wieża produkcyjna, stanowiąca „serce” zakładu, zostanie posadowiona na płycie fundamentowej opartej na ponad 300 palach fundamentowych. Konstrukcja nadziemna wieży będzie miała 7 kondygnacji i zostanie wykonana w technologii prefabrykowanej.
 
Zakład będzie posiadał system BMS (Building Management System), który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami oraz systemami znajdującymi się w budynku. W zakresie BMS znajdzie się sterowanie, a także monitoring zaawansowanych instalacji sanitarnych, mechanicznych, przeciwpożarowych, niskoprądowych i elektrycznych.
 
Zgodnie z przyjętą przez grupę ERBACHER the food family strategią zrównoważonego rozwoju, powstający w Nowym Tomyślu obiekt będzie efektywną ekologicznie fabryką, wykorzystującą innowacyjne technologie i procesy. Nowoczesne laboratorium będzie korzystać z najbardziej zaawansowanych technologii oraz starannie zaprojektowanych procedur kontroli jakości. Zagwarantują one najwyższą jakość produktów dla psów i kotów
 
W portfolio produktów inwestora znajdują się karmy mokre i suche dla psów i kotów, smakołyki i akcesoria dla zwierząt domowych. W ramach projektu stworzone zostanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy w zakładzie, który będzie sąsiadował z obecnym zakładem produkcyjnym Josery w Paproci, produkującym mieszanki mineralne i produkty specjalne dla zwierząt hodowlanych.

 

 


 

 

 więcej

artur gulinski

Artur Guliński

dyrektor ds. realizacji inwestycji

 

Lokalizacja inwestycji

ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni