Kamienica Za Teatrem budowa obiektu mieszkaniowego

  • Okres realizacji: 2010 - 2012
  • Adres: Poznań, ul. Dabrowskiego 29
  • Powierzchnia: 12267 m2
  • Inwestor: Nickel Development Sp. z o.o.
  • Projekt: PTB Nickel Sp. z o.o.
-

Kamienica Za Teatrem

Inwestycja mieszkaniowa z lokalami usługowymi i biurowymi zlokalizowana w centrum miasta otoczona zabytkowymi kamienicami.

Projekt Kamienicy za Teatrem składa się z dwóch części funkcjonalnych nowopowstałego kompleksu. Od frontu, przy ulicy, w ciągu secesyjnych kamienic mieści się awangardowy budynek biurowy z reprezentacyjną elewacją ze szkła i kamienia.

6- kondygnacyjny obiekt mieści 1440 m2 powierzchni biurowych klasy B+ oraz lokal handlowy na parterze. Jest on połączony z wewnętrzną częścią mieszkalną, składającą się z 5 segmentów tworzących przestronne atrium. W budynku mieszkalnym na 5 kondygnacjach wybudowano łącznie 160 mieszkań o powierzchni od 26 do 90 m2. Na parterze znajduje się dodatkowo 6 lokali handlowo- usługowych, wychodzących na obsadzone zielenią patio.

Nowatorskim rozwiązaniem w Kamienicy za Teatrem jest dwupoziomowa, zaplanowana pod całym budynkiem, hala garażowa ze specjalnym systemem mechanicznej wentylacji strumieniowej, który pozwala na parkowanie samochodów z instalacją gazową.

Kamienica została oddana do użytku w III kw. 2012 r.

więcej

filip siudzinski

Filip Siudziński

Dział Realizacji Inwestycji
Kierownik Projektu

 

Lokalizacja inwestycji

ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni