Zakończyliśmy budowę Ośrodka Radioterapii w Pile

Zakończyliśmy budowę Ośrodka Radioterapii w Pile. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 2800 m2, został oddany do użytku po niecałych 24 miesiącach od momentu rozpoczęcia inwestycji.

To najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie i jednocześnie jedna z najciekawszych inwestycji dla branży medycznej w naszym portfolio. Podczas budowy ściśle współpracowaliśmy z Państwową Agencją Atomistyki. W budynku Ośrodka ze specjalnego, tzw. „ciężkiego” betonu wykonaliśmy dwa bunkry, których grubość ścian dochodzi do 2 m. Bunkry będą wykorzystywane m.in. podczas wykonywania zabiegów teleradioterapii. W nowym ośrodku przyjmowanych będzie jednocześnie 120-160 pacjentów.

Rocznie opieką objętych będzie ok. 1000 osób. Na dwóch kondygnacjach mieścić się będą m.in. pomieszczenie tomografu komputerowego, pracownia mammograficzna, gabinet ultrasonograficzny, gabinety lekarskie i zabiegowe. Częścią nowej inwestycji jest też niewielki hostel, w którym będą mogli się zatrzymać pacjenci i członkowie ich rodzin. W części noclegowej znajdzie się 10 dwuosobowych pokoi.

Budowa pilskiego Ośrodka Radioterapii, kosztowała 20,7 mln złotych i była możliwa dzięki porozumieniu pomiędzy Województwem Wielkopolskim, powiatem pilskim, Szpitalem Specjalistycznym w Pile, Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz gminą Piła.

 

więcej

Zakończyliśmy budowę Ośrodka Radioterapii w Pile
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni