Wmurowano kamień węgielny pod budowę INEA PARK

Od maja br. firma budowlana PTB Nickel odpowiada za generalne wykonawstwo nowej inwestycji INEA S.A  W nowoczesnym Parku Technologicznym INEA Park powstanie jedno z największych w Wielkopolsce Data Center.  Pierwsza część kompleksu zostanie oddana do użytkowania już w III kwartale 2013 roku. 

W dniu 6 lipca br. na placu budowy w Wysogotowie odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego inwestycji prowadzonej przez poznańskiego operatora telekomunikacyjnego.

INEA PARK zajmie docelowo powierzchnię 18 tys. m2. Jego sercem będzie zlokalizowane na powierzchni blisko 7,5 tys. m2 DATA Center wraz z laboratorium diagnostyczno-badawczym oraz centrum pomiarowym. Jako jedno z największych i najnowocześniejszych w regionie obiektów tego typu będzie oferować usługi przechowywania i przetwarzania danych, m.in.

  • usługi kolokacji,
  • hostingu,
  • platformę z usługami typu cloud computing.

W ramach zakresu prac PTB Nickel jako generalny wykonawca wybuduje pierwszą część Parku Technologicznego INEA Park - trzy budynki o powierzchni odpowiednio 5508,2 m2, 1621,37 m2 oraz 1521,69 m2, wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną oraz wewnętrznymi drogami. Obiekty te zostaną oddane do użytkowania w III kwartale 2013 roku.

Znajdzie się w nich m.in.

  • przestrzeń biurowo-techniczna, z której skorzystają firmy Grupy INEA i firmy współpracujące,
  • pierwszy moduł Data Center o powierzchni 1,5 tys. m2.

więcej

Wmurowano kamień węgielny pod budowę INEA PARK
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni