Wmurowano kamień węgielny pod budowę Nickel BioCentrum

W sobotę, 21 maja br. w Złotnikach k. Poznania wmurowano kamień węgielny pod budowę Nickel BioCentrum - nowoczesnego ośrodka usług biomedycznych. Inwestycja, współfinansowana ze środków unijnych, realizowana jest przez Nickel Technology Park Poznań. Generalne wykonawstwo nowo powstającego obiektu powierzono spółce PTB Nickel.

Nickel BioCentrum (NBC) to kolejny etap konsekwentnego rozwoju podpoznańskiego Parku oraz całej Grupy Nickel, jak również jeden z kluczowych projektów wspierających rozwój wielkopolskiego biosektora.


21 maja br. na terenie NTPP, w obecności władz państwowych i samorządowych, przedstawicieli nauki i biznesu oraz zaproszonych gości wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. Akt erekcyjny podpisali:

 • Dagmara Nickel- prezes NTPP,
 • Marian Nickel- prezes PTB Nickel,
 • Piotr Florek- Wojewoda Wielkopolski,
 • Leszek Wojtasiak- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego,
 • Jan Grabkowski- Starosta Poznański,
 • Ryszard Grobelny- Prezydent Miasta Poznania,
 • Grzegorz Wojtera- Wójt Gminy Suchy Las oraz
 • Galoyan Ashot- Ambasador Republiki Armenii w Polsce.

W zakresie innowacji i gospodarki opartej na wiedzy spółki Grupy Nickel przodują w regionie wielkopolskim. – stwierdził obecny na uroczystości Piotr Styczeń, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, a Jan Grabkowski - Starosta Poznański podkreślił, iż osiągnięcie tak wysokiej pozycji wymagało konsekwentnego dążenia do celu, a przede wszystkim wytrwałej i rzetelnej pracy. Dr Marian Nickel, prezes PTB Nickel i założyciel Grupy Nickel otrzymał w tym dniu Honorową Odznakę za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

NBC jako ośrodek rozwoju specjalistycznych usług dla firm z biosektora będzie skupiał polskie i zagraniczne podmioty działające w szeroko rozumianej branży biotechnologicznej, medycznej i Life Science. Inwestycja otrzymała w 2010 r. 50% dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, wspierającego innowacyjne przedsięwzięcia w naszym województwie. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w drugim kwartale 2012 r. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma PTB Nickel, obchodząca w br. jubileusz 20-lecia działalności na polskim rynku usług budowlanych.

Budowa Nickel BioCentrum to przełomowy moment w historii Grupy Nickel, jak również jedna z najciekawszych realizacji prowadzonych przez moją firmę – mówił Marian Nickel, prezes PTB Nickel – Projekt ośrodka powstał w naszej pracowni architektonicznej w ścisłej współpracy z firmami z biosektora. U jego podstaw leżało założenie, iż infrastruktura musi być tworzona dla człowieka i maksymalnie odpowiadać jego potrzebom.

W zaprojektowanym przez buro projektowe z PTB Nickel obiekcie na 5 tys. m2 znajdą się:

 • przygotowane specjalnie na potrzeby biobiznesu powierzchnie laboratoryjne,
 • powierzchnie biurowe,
 • tzw. powierzchnie wspólne (zmywalnia, chłodnia, sterylizatornia, pokój wirówek, magazyn, sekretariat),
 • zespół pracowni mikrobiologicznych.

Powstające w NBC laboratoria zostaną wyposażone w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt.

więcej

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Nickel BioCentrum
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni