Rekordowa publiczność na poznańskiej Woli

Występy wicemistrza świata oraz czołówki polskich i europejskich jeźdźców, efektowne pokazy towarzyszące zawodom, a także atrakcyjny program dla dzieci przyciągnęły w weekend 18-19 czerwca br. na Hipodrom Wola niewidziane tam od dawna tłumy kibiców. Zorganizowane przez Stowarzyszenie Grupy Nickel na Rzecz Sportu i Rekreacji Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI**, z pulą nagród 65 tys. euro, wygrał reprezentant Arabii Saudyjskiej – Abdullah Al Sharbatly.

Druga edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich CSI** przyciągnęła w tym roku na poznańską Wolę rekordową publiczność. Podziwiała ona umiejętności ponad 60 zawodników z 8 krajów oraz 140 pięknych sportowych wierzchowców. Największą atrakcją zawodów był z pewnością jeden z czołowych jeźdźców świata – Saudyjczyk Abdullah Al Sharbatly. Zgodnie z przewidywaniami został on nie tylko najlepszym zawodnikiem całej imprezy, ale na koniu Larkhill Cruiser wygrał również II Memoriał Macieja Frankiewicza i z rąk pani Joanny Frankiewicz odebrał pamiątkową szablę ułańską.

Z aktualnym wicemistrzem świata równą walkę podjęli jednak Polacy. Najlepszy polski jeździec Krzysztof Ludwiczak wygrał 3 z 10 konkursów, a w pierwszym, sobotnim konkursie Memoriału o nagrodę Miasta Poznania był tylko 1,5 sekundy gorszy od głównego faworyta imprezy. Aktualnego wicemistrza świata pokonała natomiast Polka – Ewa Mazurowska, która w piątek na koniu Escalona brawurowo pokonała parkur i zajęła I miejsce w trzecim konkursie zawodów.

Świetnie spisali się również czołowi polscy zawodnicy, m.in.:

  • Dawid Rakoczy,
  • Łukasz Brzóska,
  • Aleksandra Lusina,
  • Michał Tyszko,
  • Michał Kaźmierczak,
  • Andrzej Głoskowski.

Dostarczając widzom sportowych emocji na prawdziwie światowym poziomie. Największą sensacją tegorocznego CSI** okrzyknięto młodziutkiego jeźdźca Wojciecha Dahlke, który na holenderskim ogierze Vandamme wygrał niedzielny konkurs o nagrodę BCC.

Złoty medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Singapurze pokonał saudyjskiego mistrza i sprawił ogromną radość przybyłym tłumnie na poznański hipodrom miłośnikom sportów konnych. W widowiskowym, rozgrywanym po raz pierwszy konkursie Derby Poznania najlepszym zawodnikiem okazał się natomiast kolejny Polak – Dawid Rakoczy na koniu Casch.

Pełne trybuny na Hipodromie Wola to widok, który daje ogromną satysfakcję, a zarazem motywację do dalszej pracy. – twierdzi dr Marian Nickel, organizator zawodów oraz prezes Stowarzyszenia Grupy Nickel na Rzecz Sportu i Rekreacji – Jeździectwo ma w Poznaniu i Wielkopolsce długie tradycje i wierną publiczność, dla której warto organizować takie zawody jak tegoroczne CSI** i pokazywać sportowe gwiazdy światowego formatu takie jak reprezentant Arabii Saudyjskiej.

Cieszymy się także z niezwykle wysokiej formy polskich zawodników, którzy nie zawiedli pokładanych w nich oczekiwań i okazali się godnymi rywalami aktualnego wicemistrza świata. Mamy nadzieję, że po tak udanej edycji na naszą przyszłoroczną imprezę przyjadą kolejni czołowi jeźdźcy z całego świata i będziemy mogli zapewnić wszystkim miłośnikom tego szlachetnego sportu oraz wszystkim Poznaniakom jeszcze wspanialsze widowisko niż w tym roku.

Sportowym emocjom towarzyszył niezwykle bogaty program dodatkowy. Mimo mało optymistycznej prognozy pogody przyciągnął on na Wolę całe rodziny. Podczas gdy dorośli pasjonowali się konkursowymi rozgrywkami, najmłodsi w specjalnie dla nich wydzielonej części szaleli na dmuchańcach, jeździli na kucykach, brali udział w „Akademii Małego Koniarza” prowadzonej przez Ułanów i Policję Konną oraz warsztatach artystycznych i zajęciach o tematyce konnej przygotowanych przez przedszkole Zaczarowany Park.

Wszyscy widzowie podziwiali natomiast szarżę Poznańskich Ułanów, zapierającą dech w piersiach kozacką dżygitówkę, efektowne konie iberyjskie Akademii Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy oraz przyszłe gwiazdy polskiego jeździectwa, które zaprezentowały swoje umiejętności w niedzielnym pokazie „Dzieciaki na start”.

Wstęp na całą imprezę był bezpłatny. Informacje o zawodach oraz wyniki poszczególnych konkursów można znaleźć na stronie internetowej www.csipoznan.pl. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Grupy Nickel na rzecz Sportu i Rekreacji, patronami: Miasto Poznań i Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a głównymi partnerami: Loża Wielkopolska BCC i ENEA.

więcej

Rekordowa publiczność na poznańskiej Woli
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni