Punkt Obsługi Cudzoziemców w Szczecinie uroczyście otwarty

Nowoczesny Punkt Obsługi Cudzoziemców powstał na oszklonym dziedzińcu budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. W obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera oraz wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, punkt został oddany do użytku.


Za umieszczenie nowoczesnej konstrukcji w zabytkowym gmachu odpowiedzialne było PTB Nickel. Zagospodarowanie zabytkowego dziedzińca nie było łatwe, wymagało wielu pozwoleń i konsultacji z konserwatorem. Finalny efekt jest jednak imponujący. Powierzchnia przeszklenia nowego punktu wynosi 400 m2, co odpowiada wymiarom boiska do koszykówki. Waga przeszklenia to 23 tony, a waga konstrukcji stalowej 33 tony. Budowa trwałą 60 tys. roboczogodzin – rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Projekt został przygotowany przez biuro projektowe DEMIURG.

Koszt zadaszenia dziedzińca oraz przygotowania i wyposażenia biura obsługi wyniósł ponad 8,3 mln zł, z czego 7,7 mln zł pochodzi z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji - FAMI.
rynku.

więcej

Punkt Obsługi Cudzoziemców w Szczecinie uroczyście otwarty

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni