PTB Nickel zbuduje osiedle w podpoznańskiej Dąbrówce

PTB Nickel zostało generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji mieszkaniowej w podpoznańskiej Dąbrówce. 1 marca br. firma rozpocznie budowę Osiedla Księżnej Dąbrówki | ZAMKOWA, którego inwestorem jest spółka Nickel Development.

Osiedle Księżnej Dąbrówki | ZAMKOWA, które ma powstać do końca 2011 roku w podpoznańskiej gminie Dopiewo, to kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez PTB Nickel. Jako generalny wykonawca obiektów firmowanych przez poznańskiego dewelopera, firma zbuduje na nowym osiedlu 41 budynków zlokalizowanych w 15 kompleksach.

Na ZAMKOWEJ powstanie docelowo 15 domków jednorodzinnych oraz 112 mieszkań. Domki jednorodzinne będą miały powierzchnię prawie 100 m2, natomiast lokale mieszkaniowe w budynkach dwu- i sześciorodzinnych od około 50 do ponad 80 m2. Mieszkania oddawane będą do użytku w standardzie deweloperskim.

Zakończenie pierwszego etapu budowy, w którym mają powstać 63 mieszkania, zaplanowano na marzec 2011 r.

Pracownicy firmy budowlanej PTB Nickel uczestniczyli w przygotowaniu całej inwestycji już na etapie tworzenia koncepcji nowej części Osiedla Księżnej Dąbrówki. Nad projektem ZAMKOWEJ pracowali wspólnie architekci, urbaniści, specjaliści od budownictwa, jak również psycholog oraz sprzedawcy i marketingowcy. Nowe budynki nie będą kontynuacją dotychczasowej zabudowy, choć dopasowane zostały do poprzednich realizacji.

Główną ideą przyświecającą zespołowi pracującemu nad projektami było stworzenie mieszkań – domów, czyli lokali mieszkalnych o powierzchni charakterystycznej dla standardowych mieszkań, jednak ze wszystkimi udogodnieniami typowymi dla domów jednorodzinnych. Dlatego aż 65% zabudowy osiedla to domy dwu- i jednorodzinne. W części mieszkań przewidziano:

  • instalację kominkową,
  • stryszki,
  • pomieszczenia gospodarcze,
  • osobne, prywatne wejścia.

Niemal każde mieszkanie ma dostęp do ogrodu o powierzchni od 50 do 285 m2 lub dużego, 50- bądź 60-metrowego tarasu. Tarasy wykończone będą specjalnymi płytami tarasowymi, natomiast w ogrodach posiana zostanie trawa.

więcej

PTB Nickel zbuduje osiedle w podpoznańskiej Dąbrówce
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni