PTB Nickel zakończyło realizację ośrodka biomedycznego Nickel BioCentrum

W środę, 19 września br. w Złotnikach k. Poznania w obecności władz państwowych, samorządowych oraz przedstawicieli świata nauki i biznesu uroczyście otwarto Nickel BioCentrum – jeden z najnowocześniejszych w Wielkopolsce ośrodków biomedycznych. Projekt inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie Nickel Technology Park Poznań obiektu był firmy PTB Nickel.

Współfinansowany z funduszy unijnych kompleks ma szansę w najbliższej przyszłości stać się jednym z ważniejszych centrów rozwoju polskiego biobiznesu. Nickel BioCentrum skupia polskie i zagraniczne podmioty działające w branży biotechnologicznej, medycznej oraz Life Science.

Na ich potrzeby przygotowano w nim ponad 4 tys. m2 nowoczesnej powierzchni laboratoryjnej oraz biurowej, w tym prawie 500 m2 pomieszczeń czystych, tzw. cleanroom’ów o klasie czystości B, C i D.

Wybudowany przez PTB Nickel ośrodek składa się z 3 segmentów – dwa z nich przeznaczone są na biura, trzeci stanowi wyspecjalizowaną strefę Bio.

W obiekcie znajdują się:

  • powierzchnie biurowe,
  • profesjonalnie wyposażone pomieszczenia wspólne, tzw. core facilities (zmywalni, chłodni, magazynu, pomieszczeń analiz oraz wirówek) oraz
  • dedykowane poszczególnym najemcom laboratoria,
  • 3 nowoczesne sale konferencyjne,
  • bioinkubator, obejmujący 9 laboratoriów o powierzchni od 30 do 100 m2.

Najemcami Nickel BioCentrum, zlokalizowanego niedaleko portu lotniczego Poznań-Ławica oraz w sąsiedztwie zachodniej obwodnicy Poznania, zostały już m.in. działające w biobiznesie spółki:

  • PozLab (firma założona przez byłych pracowników nieistniejącego już poznańskiego działu badawczego koncernu GlaxoSmithKline) oraz
  • Centrum Biotechnologii i Badań Mikrobiologicznych.

więcej

PTB Nickel zakończyło realizację ośrodka biomedycznego Nickel BioCentrum
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni