PTB Nickel zakończyło realizację Kamienicy za Teatrem

PTB Nickel zakończyło w Poznaniu realizację kolejnej inwestycji mieszkaniowej Nickel Development. W ścisłym centrum miasta firma wybudowała nowoczesny zespół mieszkaniowo-biurowo-usługowy – Kamienicę za Teatrem. W zabytkowej dzielnicy Jeżyce powstało 170 nowych mieszkań o łącznej powierzchni 8800 m2 oraz ponad 3500 m2 powierzchni przeznaczonej na biura oraz lokale handlowo-usługowe. Nowo powstały kompleks składa się z dwóch części – biurowej oraz mieszkaniowo-usługowej.


Od frontu, przy ulicy, w ciągu secesyjnych kamienic, zlokalizowano awangardowy budynek biurowy z reprezentacyjną elewacją ze szkła i kamienia. W obiekcie na 6 kondygnacjach zaplanowano 1500 m2 powierzchni biurowych klasy B+, na parterze dodatkowo lokal handlowy o pow. 42,40 m2.

Druga, wewnętrzna część Kamienicy, składa się z 5 segmentów tworzących przestronne atrium. Na pięciu kondygnacjach zlokalizowano ostatecznie:

  • 170 mieszkań o powierzchni od 35 do 83 m2,
  • natomiast na parterze 14 lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni ok. 2000 m2, wychodzących na obsadzone zielenią patio.

Wybudowana w ciągu 29 miesięcy Kamienica za Teatrem jest jedną z najciekawszych i najbardziej wymagających inwestycji mieszkaniowych zrealizowanych przez PTB Nickel. Spółka była nie tylko generalnym wykonawcą nowo powstałego obiektu. Jej architekci uczestniczyli także w przygotowaniu ostatecznej wersji projektu, który musiał zostać ściśle dopasowany do istniejącej w tym rejonie zabudowy kamienicznej.

Z uwagi na lokalizację kompleksu w ścisłym centrum miasta, obsługa inwestycji budowlanej wymagała ponadto szeregu niestandardowych rozwiązań, zarówno na etapie projektowania, jak i prowadzenia robót budowlanych. Kondygnację podziemną budynku wykonano metodą ścian szczelinowych.

Natomiast dwupoziomową halę garażową wyposażono w specjalny system mechanicznej wentylacji strumieniowej, dzięki któremu będą w niej mogły parkować także samochody z instalacją gazową.

więcej

PTB Nickel zakończyło realizację Kamienicy za Teatrem
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni