PTB Nickel wybuduje kolejny park naukowo- technologiczny

Firma PTB Nickel została generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji spółki Eureka Technology Park. W Konstantynowie Łódzkim firma wybuduje park naukowo-technologiczny. Koszt realizacji projektu to ponad 37 mln zł netto.

Spółka PTB Nickel w 2012 r. wybudowała dla tego samego inwestora podobny obiekt w Dąbrowie k. Poznania. Prace budowlane na działce zlokalizowanej w Konstantynowie Łódzkim rozpoczną się w maju br. Tworzona przez PTB Nickel innowacyjna infrastruktura ma służyć przede wszystkim firmom z sektora B+R, zajmującym się opracowaniem nowych technologii.

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji łódzkiej inwestycji Eureka Technology Park. W naszym portfolio mamy już 4 obiekty tego typu, a w najbliższych miesiącach oddamy do użytkowania kolejny. W Złotnikach k. Poznania wybudowaliśmy m.in.

  • Nickel Technology Park Poznań oraz
  • ośrodek biomedyczny Nickel BioCentrum,
  • w Wysogotowie Park Technologiczny Inea Park.

Kompleks w Konstantynowie Łódzkim realizujemy w systemie „zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że zapewniamy naszemu klientowi pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od stworzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez przygotowanie projektu wykonawczego, aż do wybudowania gotowego obiektu i uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie - mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Nowy park naukowo-technologiczny powstanie na działce o powierzchni ponad 11 tys. mkw. W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel wybuduje 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek wolnostojący wraz z całą infrastrukturą zewnętrzną. Na prawie 8600 mkw. powierzchni użytkowej obiektu, w którym docelowo ma pracować ok. 600 osób, powstaną biura, sale konferencyjne, nowoczesne data center, zaplecze gastronomiczne i usługowe oraz pomieszczenia techniczne.

Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt architektoniczny nowego obiektu Eureka Technology Park stworzyła A.N.I. Pracownia Projektowa Anna Smólska.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec 2015 r.

więcej

PTB Nickel wybuduje kolejny park naukowo- technologiczny
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni