PTB Nickel wybudowało szkołę na miarę XXI wieku

W nowej, pierwszej od 20 lat szkole wybudowanej w Poznaniu uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2011/2012. Generalnym wykonawcą placówki była firma PTB Nickel. Budowa obiektu, który 1 września br. przyjął prawie 800 uczniów, trwała niespełna 20 miesięcy.

1 września br. prezydent Poznania, Ryszard Grobelny uroczyście otworzył nowoczesny kompleks szkolny wybudowany na poznańskim Strzeszynie Greckim przez spółkę PTB Nickel. W budynku, który mieści szkołę podstawową, gimnazjum oraz przedszkole naukę w systemie jednozmianowym rozpoczęło 799 dzieci.

Całkowity koszt prowadzonej od 2008 r. nowej inwestycji oświatowej Miasta Poznania zamknął się ostatecznie w kwocie 28 mln zł. Budowa szkoły rozpoczęła się w lipcu 2009 r. i mimo niesprzyjających warunków pogodowych trwała niespełna 20 miesięcy. W czerwcu br. PTB Nickel jako generalny wykonawca uzyskał pozwolenie na użytkowanie i oficjalnie przekazał cały obiekt inwestorowi.

Podczas uroczystej inauguracji prezydent Poznania podziękował generalnemu wykonawcy za wyjątkowe podejście do prowadzonej inwestycji i podkreślił, że firma PTB Nickel nie tylko przygotowała najlepszą ofertę na jej realizację, ale także włożyła w nowo powstały obiekt „własne serce”.

Marian Nickel, prezes PTB Nickel, wręczając dyrektor szkoły tablicę upamiętniającą wmurowanie kamienia węgielnego zaznaczył, iż do sprawnego przeprowadzenia budowy przyczyniła się bardzo przyjazna atmosfera panująca wokół budowanej placówki.

Podstawą sukcesu tej inwestycji była wspólna, zgodna praca przedstawicieli Inwestora, społeczności lokalnej Strzeszyna oraz naszych pracowników. Budowa tego obiektu użyteczności publicznej dla mnie osobiście była bardzo ważna, ponieważ to właśnie w szkołach powinniśmy kształcić w dzieciach chęć do współpracy. A praca zespołowa jest w obecnych czasach kluczowym warunkiem dalszego rozwoju polskiej i światowej gospodarki. – mówił podczas uroczystości prezes PTB NIckel.

W poznańskiej inwestycji zastosowano rozwiązania na miarę XXI wieku. Na terenie 1,3 ha znajduje się nie tylko budynek samej szkoły o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 8700 m2, wyposażony dodatkowo w wewnętrzny otwarty dziedziniec, ale także trwała budowa obiektów sportowych - szeregu nowoczesnych boisk i integracyjnego placu zabaw. Boisko hali sportowej, podobnie jak powierzchnia placu zabaw zostało wyposażone w specjalną sprężystą podłogę minimalizującą niebezpieczeństwo kontuzji.


W samej hali zastosowano elektroniczne sterowanie urządzeniami sportowymi, zainstalowano cyfrową tablicę wyników oraz rozsuwane trybuny na 400 widzów.

Zarówno projektant, jak i inwestor zadbali o bezpieczeństwo uczniów instalując na klatkach schodowych podwyższone barierki. Cały kompleks przystosowany jest do korzystania
z niego przez osoby z niesprawnością.

Aby ułatwić i uatrakcyjnić uczniom rozwój, kosztem 3 mln zł placówka została wyposażona w nowoczesne pomoce naukowe. Do dyspozycji dzieci oddano 41 sal dydaktycznych o łącznej powierzchni ponad 2300 m2 - wśród nich specjalistyczne, wysokiej klasy pracownie m.in.: informatyczne, językowe, chemiczne i plastyczno-muzyczne. Ponadto w 17 salach zamontowano tablice multimedialne.

Niewątpliwie dumą nowo powstałej szkoły jest aula multimedialna z 300 miejscami siedzącymi, wyposażona w ekran kinowy, nowoczesny projektor i nagłośnienie. Podobnie jak część sportowa obiektu ma ona służyć nie tylko uczniom, ale także mieszkańcom Strzeszyna i Podolan. Z okazji uroczystego otwarcia placówki odbył się w niej, współfinansowany przez PTB Nickel, koncert zespołów z Grecji i Ukrainy.

Placówka oświatowa w Poznaniu to kolejna po Trzebnickim Parku Wodnym Zdrój nowoczesna, wysoko specjalistyczna inwestycja oddana w 2011 r. przez firmę PTB Nickel. W obu kompleksach zastosowano innowacyjne rozwiązania architektoniczne i technologiczne, które z pewnością plasują je na liście obiektów na miarę XXI wieku.

Poznański kompleks oświatowy w liczbach:
• 1,3 ha – powierzchnia terenu
• 4356,33 m2 – powierzchnia zabudowy
• 8668,89 m2 – powierzchnia użytkowa szkoły
1306 m2 – hala sportowa z trybunami na 400 miejsc
• 246 m2 – aula multimedialna z 300 miejscami siedzącymi
• 41 sal dydaktycznych o łącznej pow. 2303,30 m2
• 440 m2 – integracyjny plac zabaw
370 m2 – boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową
• 2280 m2 – boisko z trawą syntetyczną
• 470 m2 – bieżnia z nawierzchnią tartanową

więcej

 PTB Nickel wybudowało szkołę na miarę XXI wieku
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni