PTB Nickel wspiera warsztaty dla dzieci "Mój dom, moje miasto"

W piątek, 3 lutego br., grupa uśmiechniętych dzieci w prawdziwych kaskach i kamizelkach budowlanych bawiła się w jednej z hal MTP podczas XI Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Mali budowniczowie i architekci z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach architektoniczno-urbanistycznych "Mój dom, moje miasto". Zajęcia, zorganizowane przez wydawnictwo Media Rodzina oraz Księgarnię "Z Bajki" przy współpracy naszej firmy inspirowane były wydaną w październiku 2011 r. książką Rolfa Toyki "Uwaga, budowa!".

Warsztaty miały na celu kształtowanie zainteresowania budowaniem i projektowaniem oraz uwrażliwienie dzieci na wspólne dobro – przestrzeń miejską. Mali uczestnicy poprzez gry i zajęcia ruchowe mogli zapoznać się m.in.

  • z procesem projektowania i budowy domu,
  • pracą architektów i specjalistów budowlanych,
  • zasadami bezpieczeństwa, które muszą być przestrzegane na placu budowy.

Książka dla dzieci i młodzieży "Uwaga, budowa!" wydawnictwa Media Rodzina pojawiła się w polskich księgarniach jesienią 2011 r. i jako jedyna tego typu pozycja na naszym rynku od początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Polskie tłumaczenie przeboju Rolfa Toyki w niezwykle przystępny i barwny sposób pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak działa biuro projektowe i jak się buduje dom.

W 2010 r. publikacja niemieckich autorów została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis oraz zdobyła liczne wyróżnienia branżowe. Ukazanie się jej na polskim rynku było możliwe dzięki finansowemu zaangażowaniu PTB Nickel.

więcej

PTB Nickel wspiera warsztaty dla dzieci "Mój dom, moje miasto"
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni