PTB Nickel wspiera polskie wydanie książki dla dzieci „Uwaga, budowa!”

„Uwaga, budowa!” poznańskiego wydawnictwa Media Rodzina to tłumaczenie niemieckiego hitu poświęconego edukacji przestrzennej oraz architektonicznej dzieci i młodzieży. Publikacja książki, która w polskich księgarniach pojawiła się 20 października 2011 r., była możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony PTB Nickel.

Polskie tłumaczenie przeboju „Uwaga, budowa!” w niezwykle przystępny i barwny sposób pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak się buduje dom i jak działa biuro projektowe. W 2010 r. publikacja niemieckich autorów została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis oraz zdobyła liczne wyróżnienia branżowe.

Niewiele osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych, zdaje sobie sprawę, jak naprawdę wygląda skomplikowany proces projektowania i budowania różnego typu obiektów. „Uwaga, budowa!” w interesujący i przystępny sposób przybliża czytelnikom kolejne etapy powstawania domu. Głównemu bohaterowi, chłopcu o imieniu Marek, towarzyszy w jego wędrówce po budowie wujek architekt, który kompetentnie i wyczerpująco odpowiada na pytania dziecka.

Razem z Markiem czytelnicy zwiedzają pracownię architektoniczną, poznają pracę różnych specjalistów budowlanych, zaglądają w rozmaite zakamarki budowanego domu oraz dowiadują się, jak ważne jest na placu budowy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Książka przyciąga uwagę niezwykle atrakcyjną szatą graficzną.

Obok dopracowanych w każdym detalu ilustracji, jej integralną część stanowią dodatki umieszczone na „skrzydełkach” zamykających każdą ze stron. Można na nich znaleźć m.in.

  • rysunkowe projekty pomieszczeń,
  • zdjęcia modeli domu,
  • schowane w murze różnego typu instalacje,
  • fotograficzne zbliżenia drewnianego szalunku.

„Uwaga, budowa!” to nie tylko cenna pozycja z zakresu edukacji architektonicznej i przestrzennej dzieci i młodzieży. Na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, pokazuje także, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie. Trzeba tylko dysponować odpowiednią wiedzą i bardzo dobrą organizacją pracy.

Zaangażowanie się w projekt Media Rodziny jest naturalną konsekwencją dotychczasowych inicjatyw PTB Nickel oraz całej Grupy Nickel skierowanych do dzieci i młodzieży, w których ideą przewodnią jest łączenie nauki z beztroską zabawą.

więcej

PTB Nickel wspiera polskie wydanie książki dla dzieci „Uwaga, budowa!”
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni