PTB Nickel rozbuduje zakład produkcyjny firmy Tarczyński

Na początku czerwca br. Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel podpisało umowę na realizację w systemie generalnego wykonawstwa najnowszej inwestycji Tarczyński S.A., wiodącego producenta wyrobów wędliniarskich. Do sierpnia 2014 w Ujeźdźcu Małym k. Trzebnicy spółka rozbuduje jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsnego w Europie.

W czerwcu br. PTB Nickel rozpoczęło kolejną w swoim portfolio inwestycję budowlaną dla przemysłu spożywczego. Spółka podpisała umowę o roboty budowlane w systemie generalnego wykonawstwa z notowaną na warszawskiej GPW firmą Tarczyński S.A., czołowym producentem wyrobów mięsno-wędliniarskich w Polsce.

W jej ramach, w dolnośląskim Ujeźdźcu Małym na działkach o łącznej powierzchni ponad 10,5 ha, rozbudowane zostaną istniejące zakłady wędliniarskie o wydajności ok. 70 ton na dobę, jedne z najnowocześniejszych w Europie. Inwestycja o wartości netto 48,5 mln zł ma zostać oddana do użytkowania w połowie sierpnia 2014 r. W zmodernizowanym zakładzie, w którym pracuje obecnie 400 osób, zatrudnienie znajdzie dodatkowo 50 pracowników.

Zakład produkcyjny Tarczyński S.A. to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla polskiej branży spożywczej. W ostatnich latach zbudowaliśmy od podstaw bądź zmodernizowaliśmy fabryki tak znanych na rynku firm jak: Hochland, Kraft Foods czy Baxters. – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

– Cieszymy się, że jeden z najlepszych w kraju producentów wędlin docenił nasze kompetencje w tym zakresie i powierzył nam nie tylko generalne wykonawstwo swojej inwestycji, ale także stworzenie projektu budowlanego zamiennego oraz przygotowanie pełnobranżowego projektu wykonawczego. W ramach podpisanej umowy PTB Nickel rozbuduje istniejącą halę produkcyjną o budynek produkcyjno-magazynowy wraz z niezbędnymi instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i technologicznymi.

Po zakończeniu modernizacji całkowita powierzchnia netto obiektu wyniesie 33 tys. m2. Prace budowlane obejmą ponadto:

  • rozbudowę infrastruktury technicznej, w tym ogrzewania,
  • systemu wentylacji i chłodzenia,
  • sieci wodociągowych,
  • kanalizacji przemysłowej,
  • kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
  • sieci elektrycznych.

Generalny wykonawca rozbuduje także system dróg dojazdowych i placów manewrowych dla samochodów dostawczych oraz zadba o małą architekturę i tereny zielone otaczające zakład produkcyjny.

Prowadzona przez naszą firmę inwestycja spółki Tarczyński to wyjątkowo skomplikowane przedsięwzięcie, gdyż mamy w tym przypadku do czynienia z tzw. obiektem w ruchu. – wyjaśnia Krzysztof Zakrzewski, dyrektor ds. projektowania PTB Nickel – Projektujemy i rozbudowujemy w gminie Trzebnica już istniejący zakład przetwórstwa.

Oznacza to, że na naszym placu budowy trwa codzienna działalność produkcyjna inwestora, realizowane są dostawy surowców i odbiór gotowych produktów, zachowany musi być pełen reżim związany z wymaganiami higieniczno–sanitarnymi dla produkcji, a pracownicy muszą mieć zapewnione właściwe warunki pracy, w tym odpowiednie zaplecze biurowe i socjalne.

Jesteśmy jednak bardzo dobrze przygotowani do tego typu modernizacji. Z sukcesem rozbudowaliśmy w takim systemie zakłady produkcyjne takich potentatów branży spożywczej jak m.in. Kraft Foods czy Hochland.

więcej

PTB Nickel rozbuduje zakład produkcyjny firmy Tarczyński
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni