PTB Nickel buduje kamienicę

19 kwietnia br. PTB Nickel rozpoczęło w Poznaniu budowę Kamienicy za Teatrem - najnowszej inwestycji mieszkaniowej poznańskiego dewelopera, firmy Nickel Development.

W zabytkowej dzielnicy Jeżyce na działkach o łącznej powierzchni prawie 6000 m2 powstanie zespół budynków mieszkaniowo-biurowo-usługowych, których architektura została ściśle dopasowana do istniejącej w tym rejonie zabudowy kamienicznej. Zakończenie szacowanych na kilkadziesiąt mln zł prac budowlanych zaplanowano na III kwartał 2012 roku.

Projekt Kamienicy za Teatrem, którego ostateczną wersję przygotowało biuro projektowe PTB Nickel, przewiduje dwie części funkcjonalne nowopowstającego kompleksu. Od frontu, przy ulicy, w ciągu secesyjnych kamienic zaplanowano awangardowy budynek biurowy z reprezentacyjną elewacją ze szkła i kamienia.

6-kondygnacyjny obiekt pomieści 1440 m2 powierzchni biurowych klasy B+ oraz lokal handlowy na parterze. Będzie on połączony z wewnętrzną częścią mieszkalną, składającą się z 5 segmentów tworzących przestronne atrium. W budynku mieszkalnym na 5 kondygnacjach powstanie łącznie 160 mieszkań o powierzchni od 26 do 90 m2. Na parterze zaplanowano dodatkowo 6 lokali handlowo-usługowych, wychodzących na obsadzone zielenią patio.

Nowatorskim rozwiązaniem w Kamienicy za Teatrem jest z pewnością dwupoziomowa, zaplanowana pod całym budynkiem, hala garażowa ze specjalnym systemem wentylacji. W pierwotnym projekcie hala miała być jednokondygnacyjna. Zaproponowaliśmy inwestorowi wykonanie rzadko dotąd stosowanej w budownictwie mieszkaniowym mechanicznej wentylacji strumieniowej – mówi Łukasz Jakobsze z PTB Nickel - Dzięki temu poprzez dodanie drugiego poziomu nie tylko zwiększyliśmy liczbę miejsc parkingowych, lecz w przeciwieństwie do większości budowanych dotychczas podziemnych parkingów, w tak zaprojektowanej hali będą mogły parkować także samochody z instalacją gazową.

Z uwagi na lokalizację inwestycji w ścisłym centrum miasta oraz sąsiadującą z nią zabytkową zabudowę kondygnacja podziemna Kamienicy za Teatrem zostanie wykonana metodą ścian szczelinowych. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększy bezpieczeństwo prac budowlanych i późniejszej eksploatacji obiektu, ale pozwoli także zminimalizować uciążliwość budowy dla otoczenia.

Kamienica za Teatrem to już trzecia inwestycja mieszkaniowa rozpoczęta w bieżącym roku przez firmę PTB Nickel. Od wielu lat spółka jako generalny wykonawca z sukcesem realizuje kolejne projekty w tym segmencie rynku. Zbudowane przez nią obiekty otrzymały szereg nagród i wyróżnień. Poznański apartamentowiec Pelikan, uznany w 2008 r. za najciekawszą inwestycję apartamentową w Wielkopolsce, doceniono m.in.

  • za wysoki standard wykończenia,
  • udane połączenie funkcji mieszkalnych z rekreacyjnymi.
Zaułek Piątkowski I wyróżniono natomiast w 2006 r. nagrodą Jana Baptisty Quadro, przyznawaną najpiękniejszym poznańskim budynkom.

więcej

PTB Nickel buduje kamienicę
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni