Podpisaliśmy umowę na budowę pływalni na Ratajach

Dziś podpisaliśmy umowę z Poznańskimi Inwestycjami Miejskimi na wykonanie krytej pływalni na Ratajach. Budowa zakończy się w trzecim kwartale 2019 r. i kosztować będzie ponad 23 mln. złotych. W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli: Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania, Paweł Śledziejowski - Prezes Zarządu PIM, Krzysztof Sas - Wiceprezes Zarządu PIM oraz Michał Nickel - Prezes Zarządu PTB Nickel sp. z o.o.

Cieszę się, że podpisujemy dzisiaj tak ważną umowę. Ważną szczególnie dla mieszkańców. Z pływalni na os. Piastowskim jestem jeszcze bardziej zadowolony niż z powstającego nieopodal Parku Rataje - powiedział, podczas spotkania, Prezydent Jacek Jaśkowiak - Mam wielką satysfakcję, że nową pływalnię wybuduje firma z regionu, do której mamy zaufanie i wiemy, że stanie na wysokości zadania - dodał Prezydent Jaśkowiak.

Już za 2 tygodnie br. rozpoczynamy wyburzanie starej pływalni. W jej miejscu powstanie basen szkoleniowo – rekreacyjny z dominującą funkcją sportową dla młodzieży, powiększony o część przeznaczoną na fitness i zespół saun. Nowa pływalnia będzie wyposażona w 2 baseny: 6 – torowy basen pływacki o wymiarach 25x16 m oraz  basen rekreacyjny o wymiarach 2x5x9m, który umożliwi najmłodszym naukę pływania. W obiekcie znajdą się również przebieralnie grupowe dla grup zorganizowanych, przebieralnie kabinowo-szafkowe oraz zespół przebieralni i natrysków dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających, będzie zespól saun, sala fitness oraz niewielka kawiarnia.

 

 

 

 

 

 

więcej

Podpisaliśmy umowę na budowę pływalni na Ratajach
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni