Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze oddany do użytku

Wyjątkowe przedsięwzięcie jakim jest budowa Parku Technologii Kosmicznych zostało zaprezentowane podczas uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. PTB Nickel było odpowiedzialne za przygotowanie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego oraz pełnobranżowego projektu technicznego, wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę i budowę obiektu.

Głównym celem Parku Technologii Kosmicznych jest stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw, wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć oraz promowanie działań innowacyjnych. Park ma ambicję stać się centralnym ośrodkiem przemysłowo-badawczym inżynierii kosmicznej i satelitarnej oraz inkubatorem innowacyjnych rozwiązań.

W nowoczesnym kompleksie znajdują się laboratoria specjalizujące się w dziedzinach takich jak elektronika satelitarna, medycyna kosmiczna, walka z cyberzagrożeniami i kryptografia. Co więcej, infrastruktura obejmuje przestrzenie przeznaczone do testowania systemów i podsystemów satelitarnych.

Całkowita wartość tej wyjątkowej w skali kraju inwestycji wynosi niemalże 89 milionów złotych. Aż 61,4 miliona złotych stanowią pieniądze z Unii Europejskiej.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak ważnego dla Województwa Lubuskiego projektu.

więcej

Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze oddany do użytku
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni