Otwarcie zakładu produkcyjnego DSM Nutritional Products

Po 3 latach ciężkiej pracy z dumą możemy ogłosić, że nasza największa inwestycja przemysłowa została uroczyście otwarta. Zakład produkcyjny międzynarodowego koncernu DSM rozpoczął produkcję zmieszanych proszków dla przemysłu spożywczego, a w szczególności dla sektora żywnościowego niemowląt.

Zaprojektowany i wybudowany przez PTB Nickel obiekt to kompleks produkcyjno-magazynowy z częścią techniczną i socjalno-biurową. Część magazynowa stanowi budynek magazynu surowców i magazynu wyrobów gotowych. Część produkcyjna składa się z dwóch części: czterokondygnacyjnej wieży i dwukondygnacyjnej części z zapleczem socjalnym.

Powierzchnia użytkowa fabryki wyniosła 11 083 m2, wysokość 22,17 m a kubatura 91 770 m3. Budynek został wyposażony w instalację wodną, kanalizacyjną, gazową, tryskaczową, wentylacji mechanicznej HVAC, chłodzenia, sprężonego powietrza i klimatyzacji, elektryczną, teletechniczną i odgromową.

Wykonany przez nas system BMS odpowiada za utrzymanie i monitoring kaskady ciśnień w pomieszczeniach czystych oraz wilgotności i temperatury całej strefy produkcyjnej.

Nowa fabryka będzie spełniać wysokie standardy jakości i higieny. Zaawansowana technologia mieszania pozwoli DSM opracowywać nowoczesne premiksy odpowiadające wysokim wymaganiom stawianym producentom żywności podawanej na wczesnym etapie życia.

.​​ 

.

 

więcej

Otwarcie zakładu produkcyjnego DSM Nutritional Products
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni