Otwarcie basenu w Trzebnicy

Piątek 1 lipca 2011 r. z pewnością przejdzie do historii miasta Trzebnicy. PTB Nickel Generalny Wykonawca Inwestycji oddał do użytku Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim. W uroczystym otwarciu kompleksu udział wzięli min. senatorowie i posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z województwa dolnośląskiego oraz województw ościennych.

Oficjalnego otwarcia obiektu poprzez zerwanie kokardy umieszczonej nad wejściem na basen dokonali burmistrz Trzebnicy - Marek Długozima oraz Marian Nickel, prezes PTB Nickel. Obaj panowie złożyli także podpisy na pamiątkowym dokumencie, który wraz z monetą o wartości 2 zł z wizerunkiem Trzebnicy, biuletynem gminny „Panorama Trzebnicka”, a także pendrivem ze zdjęciami dokumentującymi powstanie obiektu, został włożony do specjalnej tuby. Tuba ta została następnie zamurowana. Odświętnego charakteru dodał imprezie występ Trzebnickiej Orkiestry Dętej.


Pracownicy spółki PTB Nickel znaleźli się wśród osób uhonorowanych okolicznościowymi dyplomami przez władze gminy. Po zakończeniu części oficjalnej kompleks został udostępniony dla zwiedzających. Dla mieszkańców Trzebnicy przygotowano w dniu otwarcia dodatkowe atrakcje - pokazy pływania synchronicznego i kaskaderskie oraz występy artystyczne. Specjalnie dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Ostatnim punktem programu był wieczorny multimedilany pokaz laserów.

- Jestem dumny, że to właśnie nasza firma mogła zrealizować tak dużą i ważną dla Trzebnicy inwestycję. Wierzę, że zarówno mieszkańcy tego miasta, jak i osoby przyjezdne będą chętnie korzystać z tego pięknie położonego i nowoczesnego obiektu, powiedział Marian Nickel, prezes PTB Nickel.

Wybudowany w ciągu niespełna 27 miesięcy Park Wodny łączy w sobie walory obiektu sportowego i rekreacyjnego, przepięknie położonego wśród Bukowego Lasu w Trzebnicy.


Kompleks basenów, który został oficjalnie otwarty 1 lipca, składa się z dwóch części: zadaszonej oraz basenu na świeżym powietrzu. Nowo otwarty obiekt ma na swoim terenie basen sportowy o powierzchni 312,5 m2, basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami wodnymi, dwoma torami do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci.

Na zewnątrz kompleksu znajduje się część rekreacyjna i pływacka, wyposażone w zjeżdżalnie: kręconą, prostą i „rwącą rzekę. Basen kąpielowy w części otwartej ma powierzchnię ponad 700 m2. Ponadto na terenie wybudowanego obiektu użyteczności publicznej znajduje się brodzik i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki.

Na chętnych czekają także pomieszczenia:

  • służące odnowie biologicznej – zespół saun: mokrej, parowej, suchej i aromatycznej, jacuzzi,
  • miłośnicy relaksu będą mogli korzystać z wodnego masażu karku i leżanek oraz innych urządzeń służących odprężeniu.
  • w części podziemnej zaprojektowano kręgielnię z kawiarnią, zespół fitness z siłownią,
  • pomieszczenia techniczne i socjalne niezbędne do funkcjonowania obiektu.

Park Wodny posiada system pełnej filtracji wody. Zastosowane przez firmę PTB Nickel nowoczesne technologie i elektroniczne rozwiązania zapewniają efektywny system sterowania i zarządzania całym obiektem.

Pięknie położony i wybudowany z największą starannością kompleks basenów będzie służył miłośnikom wodnych atrakcji przez długie lata.

więcej

Otwarcie basenu w Trzebnicy
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni