NTPP - "Ten, który zmienia polski przemysł"

Nickel Technology Park Poznań jako jedyna firma z Wielkopolski otrzymała w tym roku tytuł "Ten, który zmienia polski przemysł". Już po raz dziesiąty Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł nagrodził przedsiębiorstwa, instytucje, osoby i wydarzenia, które w ostatnim roku miały wyjątkowy wpływ na zmiany w polskiej gospodarce.

NTPP doceniono przede wszystkim za stworzenie pierwszej w Polsce komercyjnej platformy współpracy nauki z biznesem oraz inicjatyw społecznych podejmowanych przez jego twórców - Dagmarę Nickel, prezes i współtwórczyni NTPP oraz dr Mariana Nickel, współtwórcę NTPP i prezesa Przedsiębiorstwa Techniczno- Budowlanego Nickel Sp z o.o.

Organizatorzy konkursu uznali NTPP za przykład prywatnej inicjatywy, która obok typowo biznesowej spełnia także rolę społeczną. W uzasadnieniu nagrody podkreślano, że kreatywność, wyobraźnia i konsekwencja twórców Parku mogą być wzorem skuteczności dla podmiotów i instytucji, które zmagając się z przeciwnościami próbują animować podobne inicjatywy lokalne.

NTPP został wyróźniony tytułem "Ten, który zmienia polski przemysł" za rok 2009 obok kluczowych dla polskiego przemysłu spółek jak m.in,

  • Grupy Lotos,
  • PZU,
  • Comarch,
  • PGE.
  • Jastrzębska Spółka Węglowa,

czy tak znanych postaci życia gospodarczego jak były premier Tadeusz Mazowiecki i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Bardzo się cieszymy, że nasze dotychczasowe działania, aby stworzyć miejsce, w którym biznes i nauka mogą się wzajemnie wspierać i współpracować w warunkach zbliżonych do standardów od wielu lat stosowanych na Zachodzie, znalazły uznanie także na forum ogólnopolskim - twierdzi Dagmara Nickel - Znalezienie się w tak prestiżowym gronie z pewnością zmobilizuje nas jeszcze bardziej do dalszego rozwoju Parku.

Mam nadzieję, że NTPP już wkrótce stanie się ośrodkiem aktywnie kształtującym polską biotechnologię i branżę IT".

więcej

NTPP - "Ten, który zmienia polski przemysł"
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni