Nowy obiekt biurowy na Wilczaku

PTB Nickel podpisało umowę na rozbudowę biurowca na poznańskim Wilczaku. Istniejący tam budynek z lat 60. ubiegłego wieku, zostanie powiększony o cztery kondygnacje przeznaczone na biura do wynajęcia.

W ramach inwestycji w obiekcie powstaną nowe klatki schodowe, doświetlone pionowymi pasami przeszkleń oraz nowoczesne windy. Bryła trzech kondygnacji zostanie wysunięta poza lico parteru, co znacznie zwiększy powierzchnię pięter.

Rzut poszczególnych pięter pozwoli na dowolne kształtowanie powierzchni zarówno pod przestrzenie otwarte jak i mniejsze jednostki biurowe. Na każdym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia socjalne wraz z aneksami kuchennymi. Budynek będzie posiadał nowoczesne technologie związane z alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii.

Elewacja budynku będzie wykonana z cortenu. To stop stali, który pod wpływem warunków atmosferycznych pokrywa się cienką powłoką ochronną przypominającą rdzę. 

Projekt biurowca został przygotowany przez biuro architektoniczne Easst Architects. Założycielami biura są architekci Łukasz Sterzyński i Marcin Sucharski, którzy od 2005 roku wspólnie prowadzą pracownię w Poznaniu.

więcej

Nowy obiekt biurowy na Wilczaku
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni