Nowa inwestycja dla Backer OBR w Stargardzie

Oddział PTB NICKEL w Szczecinie od samego początku nieustannie się rozwija. W ciągu ostatnich 5 lat zrealizowaliśmy 25 inwestycji. Staliśmy się rozpoznawalną marką na zachodniopomorskim rynku i cieszymy się rosnącym zaufaniem miejscowych inwestorów.

Nasz dorobek, zrealizowane przedsięwzięcia i zdobyte doświadczenie przyczyniły się do wyboru PTB NICKEL na generalnego wykonawcę hali magazynowej i produkcyjnej dla Backer OBR, firmy, która od ponad 30 lat związana jest z lokalnym rynkiem. Obszarem działania naszego klienta jest projektowanie, produkcja, sprzedaż i rozwój elektrycznych oporowych elementów grzejnych, urządzeń grzewczych, wiązek kablowych i systemów sterowania oraz produkcja rezystorów mocy. Dzisiaj Backer OBR, działając w strukturach szwedzkiego koncernu NIBE, mając 1500 osobową załogę, swoje wyroby sprzedaje na rynkach całego świata.


W ramach umowy z Backer OBR, na działce o powierzchni 28.049m2 w Stargardzie, rozbudujemy i zmodernizujemy istniejący tam zakład. Naszym zadaniem będzie budowa hali magazynowej i produkcyjnej o łącznej powierzchni użytkowej 2.551m2, budynku socjalnego o powierzchni użytkowej 1.441m2 i budynku biurowego o powierzchni użytkowej 308m2; a także przebudowa strefy wejściowej oraz budowa sprężarkowni i maszynowni wraz z zbiornikiem retencyjnym o pojemności 1.095m3. Obiekt będzie ogrzewany i klimatyzowany przy pomocy gruntowych pomp ciepła produkcji NIBE o łącznej mocy 300 kW, dodatkowo wspomagany agregatem wody lodowej. W ramach inwestycji, istniejące instalacje grzewcze zostaną zmodernizowane do możliwości chłodzenia, a stojące już obiekty zostaną wyposażone w wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła.

Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, to znaczy, że będziemy w całości odpowiedzialni za przygotowanie projektu wykonawczego, na podstawie którego zrealizujemy przedmiot umowy.

Specjalne podziękowania za wygranie przetargu należą się naszemu zespołowi: Paweł Jarocki, Rafał Stefański, Paweł Kwapis, Michał Rakiej i Marcin Zaryczański.

więcej

Nowa inwestycja dla Backer OBR w Stargardzie
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni