Nagroda dla PTB Nickel w konkursie Budowa Roku

PTB Nickel kolejny raz znalazło się w gronie laureatów prestiżowego Konkursu Budowa Roku. W XXI edycji imprezy firma otrzymała nagrodę II stopnia za realizację Zakładu Produkcyjnego dla EUROPOLES Polska Sp. z o.o. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współpracy Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

W dniu 30 czerwca br. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie wręczono nagrody w Konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa "Budowa Roku 2010". PTB Nickel zostało uhonorowane w kategorii Obiekty przemysłowo-handlowe za wybudowanie dla spółki EUROPOLES Polska zakładu produkcji masztów stalowych w Starym Mieście koło Konina.

W ramach inwestycji powstała czteronawowa hala produkcyjna o powierzchni zabudowy około 13,5 tys. m2, budynki administracyjne o powierzchni użytkowej ponad 700 m2 oraz infrastruktura techniczna. Całość prac budowlanych wykonano w ciągu 13 miesięcy. Zakład został oddany do użytkowania w kwietniu 2010 r.


Jestem dumny, że obiekty realizowane przez naszą firmę zyskują uznanie wśród wymagającego konkursowego jury nieprzerwanie od trzech lat. Nagrodę I stopnia i tytuł Budowa Roku 2008 przyznano nam za realizację Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie pod Poznaniem. Natomiast w XX edycji konkursu doceniono obiekt, który wybudowaliśmy dla Firmy Inline Poland Sp. z o.o., przyznając nagrodę III stopnia w kategorii obiekty przemysłowe – powiedział Artur Pluta, dyrektor naczelny w PTB Nickel.

Głównym celem organizacji Konkursu Budowa Roku jest wyłonienie spośród obiektów budowlanych tych, które charakteryzują się najwyższą jakością robót oraz nowoczesnymi rozwiązaniami. Przedmiotem Konkursu są obiekty budowlane lub proces inwestycyjny (również modernizacyjny) ze wszystkich rodzajów budownictwa.

Wśród kryteriów uwzględnianych przy ocenie zgłaszanych do nagrody obiektów wymienić można m.in.:

  • jakość robót, obsługa inwestycji budowlanych
  • organizacja budowy i czas jej realizacji,
  • rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy,
  • bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia oraz
  • przebieg i forma finansowania inwestycji.

więcej

Nagroda dla PTB Nickel w konkursie Budowa Roku
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni