Kamień węgielny w Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie wmurowany

PTB Nickel członkiem Konsorcjum budującego najnowocześniejszą Stację Uzdatniania Wody w PolsceII Etap budowy Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie to jedna z największych w kraju modernizacji związanych z uzdatnianiem wody. 


26 sierpnia 2010 roku miał miejsce akt wkopania kamienia węgielnego pod budowę. PTB Nickel jest członkiem konsorcjum, które pod przewodnictwem Hydrobudowy 9 SA realizuje tę zakrojoną na dużą skalę inwestycję. 

W ramach wykonywanej modernizacji PTB Nickel wybuduje wszystkie obiekty kubaturowe. W skład konsorcjum wchodzą Hydrobudowa 9 SA jako Lider Konsorcjum oraz Partnerzy Konsorcjum tj.:

  • PBG SA,
  • spółka zależna Hydrobudowa Polska SA,
  • PIECOBIOGAZ SA oraz
  • PTB NICKEL Sp. z o.o.

Prace budowlane ruszyły już pełną parą na początku roku. Realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia powinna się zakończyć w drugiej połowie 2015 r. 

W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie największej i najnowocześniejszej w Polsce napowietrzalni kaskadowej, zbudowanej z 30 kaskad o łącznej wydajności 150 tys. m3 na dobę. Nowa Stacja Uzdatniania Wody, która zostanie wybudowana w Mosinie będzie zaopatrywała w lepszej jakości wodę 60% mieszkańców poznańskiej aglomeracji. 

Nowoczesne technologie zastosowane w realizacji tego przedsięwzięcia zapewnią poprawę jakości uzdatnionej wody – m.in. poprzez:

  • ozonowanie,
  • instalację węgla pylistego,
  • zastosowanie filtrów węglowych.

Celem jest też uzyskanie mikrobiologicznej stabilizacji wody w sieci dystrybucyjnej. W nowej Stacji Uzdatniania będą też wykorzystywane najnowocześniejsze metody utylizacji wód popłucznych i osadów.

Poznaniacy odczują poprawę smaku wody za pięć lat, tyle bowiem potrwa realizacja tej modernizacji spełniającej rygorystyczne normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Wartość inwestycji to 300.000.000 zł brutto. Modernizacja budynków będzie finansowana w części z funduszy unijnych.

więcej

Kamień węgielny w Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie wmurowany
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni