Kamień węgielny pod inwestycją mieszkaniową wmurowany

18 listopada br. wmurowany został kamień węgielny pod powstający w Poznaniu kompleks mieszkaniowy Kamienica za Teatrem. Inwestycję poznańskiego dewelopera, firmy Nickel Development, realizuje Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel.

W czwartek, 18 listopada br. odbyła się w Poznaniu uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Kamienicy za Teatrem. Akt erekcyjny, umieszczony w fundamentach budynku, podpisała Dagmara Nickel, prezes Nickel Development oraz dr Marian Nickel, prezes firmy budowlanej PTB Nickel, generalnego wykonawcy całego obiektu. 

Inwestycja poznańskiego dewelopera, realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, rozpoczęła się ponad siedem miesięcy temu. Prace przygotowawcze zostały zakończone zgodnie z założeniami. Oddanie budynków do użytkowania zaplanowano na trzeci kwartał 2012 r. 

Kompleks budynków „Kamienica za Teatrem” powstaje przy ul. Dąbrowskiego 29 w zabytkowej poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Autorami projektu są architekci z pracowni PTB Nickel. W ramach prowadzonej inwestycji powstaną dwie części funkcjonalne nowego obiektu. W pięciokondygnacyjnym budynku mieszkalnym wybudowanych zostanie łącznie 160 mieszkań o powierzchni od 26 do 90 m2 oraz lokale handlowo-uslugowe.

Od frontu, przy ulicy Dąbrowskiego, w ciągu secesyjnych kamienic zaplanowano awangardowy budynek biurowy z reprezentacyjną elewacją ze szkła i kamienia, który pomieści 1500 m2 powierzchni biurowych klasy B+.

- Powstaje piękne, nowoczesna zabudowa mieszkaniowa, które mam nadzieję spodoba się nie tylko osobom, planującym zamieszkać w Kamienicy za Teatrem, ale również obecnym mieszkańcom Jeżyc i pozostałym Poznaniakom - twierdzi Marian Nickel, prezes PTB Nickel - Prace budowlane przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem,  pomimo iż jest to inwestycja bardzo trudna z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo zabytkowych kamienic. Sądzę, że pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań we wrześniu 2012 r.

Kamienica za Teatrem jest trzecią inwestycją mieszkaniową rozpoczętą w 2010 r. przez firmę PTB  Nickel. W trakcie realizacji są osiedle Księżnej Dąbrówki  oraz  Apartamenty Górczyn. Od wielu lat spółka jako generalny wykonawca z sukcesem realizuje kolejne projekty w tym segmencie rynku. Zbudowane przez nią obiekty otrzymały szereg nagród i wyróżnień.

Poznański apartamentowiec Pelikan, uznany w 2008 r. za najciekawszą inwestycję apartamentową w Wielkopolsce, doceniono m.in. za wysoki standard wykończenia oraz udane połączenie funkcji mieszkalnych z rekreacyjnymi. Zaułek Piątkowski I wyróżniono natomiast w 2006 r. nagrodą Jana Baptisty Quadro, przyznawaną najpiękniejszym poznańskim budynkom.

więcej

Kamień węgielny pod inwestycją mieszkaniową wmurowany
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni