Budujemy Eureka Technology Park

PTB Nickel wygrało przetarg na budowę parku technologicznego w Dąbrowie koło Poznania. Inwestorem jest firma Eureka Technology Park. Budowa rozpocznie się w połowie października br. i potrwa ponad 13 miesięcy.

Do końca listopada 2011 r. w Dąbrowie pod Poznaniem powstanie kolejny w Wielkopolsce park technologiczny. Inwestycja o wartości 17 mln zł współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007– 2013. 

Na terenie podpoznańskiej gminy Dopiewo PTB Nickel, jako generalny wykonawca Eureka Technology Park, wybuduje pięciopiętrowy wolno stojący budynek wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie prawie 5.000 m2. Nowoczesny, składający się z trzech powtarzalnych modułów obiekt ma zapewnić warunki sprzyjające rozwojowi i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w firmach z sektora MSP. 

Podpoznański Eureka Technology Park wykonany zostanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z warunkami umowy PTB Nickel odpowiada za kompleksowe zarządzanie całym projektem inwestycyjnym. 

Mamy już doświadczenie w prowadzeniu tego typu inwestycji, co z pewnością ułatwiło nam przygotowanie najlepszej oferty dla Eureka Technology Park - tłumaczy Artur Pluta, dyrektor naczelny PTB Nickel – Naszemu klientowi zapewnimy pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od stworzenia projektu budowlanego i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez przygotowanie projektu wykonawczego, aż do wybudowania gotowego obiektu i uzyskania  decyzji pozwolenia na jego użytkowanie.

Park w Dąbrowie to już drugi tego typu obiekt budowany przez PTB Nickel. W latach 2006-2008 w Złotnikach k. Poznania biuro architektoniczne zaprojektowało oraz kompleksowo zrealizowała I i II etap budowy Nickel Technology Park Poznań. Na terenie NTPP, pierwszego w Polsce niepublicznego parku technologicznego, powstał wówczas nowoczesny kompleks biurowy o powierzchni ponad 9 tys. m2 oraz hale magazynowe zajmujące prawie 14 tys. m2.

więcej

Budujemy Eureka Technology Park
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni