Budowa Galerii Dąbrówka dobiega końca

Mieszkańcy podpoznańskiej Dąbrówki i okolic jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowego, kameralnego centrum handlowego – Galerii Dąbrówka. Generalny wykonawca inwestycji, firma PTB Nickel prowadzi na terenie obiektu ostatnie prace wykończeniowe. Na przełomie listopada i grudnia br. w Galerii uruchomiony zostanie dyskont Biedronka, oficjalne otwarcie całego Centrum zaplanowano natomiast na I kwartał 2012 r.

W Dąbrówce k. Poznania firma PTB Nickel kończy budowę kameralnej galerii handlowej, zlokalizowanej na terenie coraz liczniejszego Osiedla Księżnej Dąbrówki. Kompleks o powierzchni użytkowej ok. 2900 m2 zostanie oficjalnie otwarty w I kwartale przyszłego roku.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz obiektu oraz wykonywana jest jego elewacja zewnętrzna. Przystąpiono także do porządkowania terenu wokół budynku. Gotowy jest już parking dla klientów, na którym wyznaczono 170 miejsc postojowych.

Budowa galerii handlowej Dąbrówka to dzieło spółki Nickel Development, która od 2002 r. systematycznie rozbudowuje pobliskie Osiedle Księżnej Dąbrówki. Deweloper szacuje, iż do końca 2011 będzie mieszkało tam łącznie ok. 480 rodzin. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem mieszkańców osiedla, całej Dąbrówki oraz okolicznych miejscowości na świąteczne zakupy zaprosi dyskont spożywczy Biedronka.

Sieć została największym najemcą Galerii, zajmując 50 procent powierzchni całego obiektu. Przekazanie pozostałych 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym i powierzchni od 17 do 570 m2 nastąpi najpóźniej 30 grudnia br. W nowo powstałym centrum obok Biedronki znajdzie się m.in. apteka, cukiernia, biuro podróży, agencja ubezpieczeniowa, salonik prasowy oraz sklep mięsny.

Projekt Galerii Dąbrówka powstał na deskach kreślarskich naszych architektów. Zależało nam na zachowaniu podmiejskiego klimatu okolicy, dlatego budynek jest niewysoki, oddzielony od istniejącego już osiedla pasem zieleni – mówi Katarzyna Salamonik, kierownik marketingu PTB Nickel – Tereny zielone zajmą zresztą ponad 1/3 powierzchni działki, na której zlokalizowano budowany przez nas kompleks. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu przestrzeni biurowo-handlowej, zarówno stanowiącej integralną część budynków mieszkalnych, jak i tak jak np. w przypadku Galerii Dąbrówka będącej uzupełnieniem już istniejącej zabudowy.

Oprócz Galerii Dąbrówka firma PTB Nickel buduje w chwili obecnej w centrum Poznania jeszcze jeden obiekt z lokalami biurowymi oraz handlowo-usługowymi – Kamienicę za Teatrem. W części mieszkalnej, zaprojektowanej w zabudowie atrialnej, na parterze przewidziano lokale handlowo-usługowe.

Wzdłuż ulicy Dąbrowskiego powstaje natomiast nowoczesny biurowiec klasy B+, stanowiący integralną część całej inwestycji. W doskonałej lokalizacji do dyspozycji klientów na 5 kondygnacjach oddane zostanie 1500 m2 przestrzeni biurowej, której podział i aranżacja dostosowane będą do potrzeb przyszłych najemców. Na parterze budynku zaplanowano natomiast lokale użytkowe.

więcej

Budowa Galerii Dąbrówka dobiega końca
ZADZWOŃ WIADOMOŚĆ

Promocja w sieci: widoczni
Widoczni